... a Ježiško nech ti prinesie nového psa a poriadny zvonček

Autor: Ľuboslava Šusteková | 21.12.2016 o 6:06 | (upravené 27.1.2017 o 7:23) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  710x

"Už som tu dnes druhýkrát a neviem sa k vám dozvoniť," kričí z chodby kamarát, ktorý prichádza na návštevu. Zovrelo mi hrdlo, nedokážem ho poriadne privítať. 

"Tak vidíš, ešte nie som pripravená na nového psa, len zmienka o ňom mi naženie slzy do očí." Radšej sa snažím odľahčiť. " Pozri, pečieme medovníčky, máme tu babinec, rozprávame sa, do toho vianočné koledy a digestor. Nepočula som. Prepáč."  

V týchto dňoch možno viacerí riešite živý darček pod stromček. Dnes už viem, že pes v domácnosti je veľmi dôležitý. Moje deti to vždy vedeli. Veď cesta do a zo škôlky nám trvala neskutočne dlho, lebo sme stáli pri každom plote, za ktorým sa mihol tento štvornohý živočích. Pre každého mali špeciálne pomenovanie / Janéz, Podkolienka, Buchta.../. Ešte stále sa čudujem, že sme to prežili bez ujmy na zdraví a máme v rodine  všetky ruky a prsty.

 http://luboslavasustekova.blog.sme.sk/c/386922/psie-oci.html

Aby sa rodina rozšírila o nového člena, treba mať súhlas tej najkompetentnejšej osoby -  maminy. Deti môžete kľudne vynechať. Bez jej zvolenia sa o vianočné prekvapenie tohto druhu radšej nepokúšajte. To preto, že život sa od momentu príchodu psíka do vašej domácnosti úplne zmení, v horšom prípade obráti hore nohami.

Pes nastaví zrkadlo celému vášmu bytiu.  Na začiatku malé psie bábätko  bude najdôležitejším členom vašej rodiny, preorganizuje vám celú domácnosť a zmení zabehnuté návyky.

Neskôr prídu hormonálne búrky, keď sa ocitne v rovnakom veku, ako váš pubertálny syn a budú bezdôvodne na seba "vrčať" pri každej príležitosti. Nebudete vedieť, koho skôr ratovať.

A keď sa zo psíka stane zrelý päťdesiatnik a manžela nenapadne nič lepšie, ako začať s ním súťažiť o vašu priazeň, lebo ste psovi venovali krajší pohľad, ako jemu, až potom sa začnete chytať za hlavu.

Napokon v ňom spoznáte svojho rozvážneho otca a v múdrych očiach budete vidieť pokoru, súcit, oddanosť a nebudete chcieť, aby to skončilo. Ale ten koniec príde a to je celé zlé.

Mamičky nečakajte, že deti budú v noci vstávať, keď bude psík v nepohode. Vy budete behať v pyžame po dvore a ospravedlňujúco sa zahanbovať, ak vás pri tom niekto uvidí. 

Od chvíle ako príde do vašej rodiny táto malá psia dušička nebudete nikdy doma samé. Bude vás sledovať spod stola, ako varíte, pečiete, robíte vône a bude prvý, ktorý musí všetko ochutnať.

Ak z neho bude lovec, budete ho ako šialená naháňať po dvore, aby ste oslobodili susedovú kačicu, ktorú priniesol z potoka, lebo sa práve rozhodol, že čo je doma, to sa počíta.  

Na rodinnej grilovačke nesmiete na psíka zabudnúť. Jedna klobása musí byť aj pre neho, ak nedostane, jednoducho si ju ukradne, môžete sa zlostiť koľko chcete, už mu ju nezoberiete.

Z dovolenky sa budete ponáhľať domov, tak ako nikdy doteraz, lebo vám budú kamaráti volať, že psík nechce nič jesť, je apatický, leží, hlava položená medzi labkami na múriku pri bráne a čaká. Potom, keď sa vrátite, vyskočí vám na chrbát a obaja sa idete zblázniť  z toho, že ste opäť spolu a radšej už nikam bez neho nechcete ísť.

Hoci ho budete každý deň kŕmiť, práve vy budete tá, z ktorej si pes bude robiť najväčšiu psinu, lebo vás má v hrsti. Ale ak do niečoho dávate srdce, tak nekalkulujete. Vy nie, jednoznačným víťazom je pes. 

Môžete sa tomu brániť koľko chcete, ak raz dopustíte, že sa váš život spojí s tým zvieracím, ste v tom až po uši. Takže premýšľajte a zvažujte, koľko ste ochotní zo seba dať. Jedno je isté, ak to zoberiete vážne a psíka si vychováte, dostanete späť oveľa viac ako mu dáte, obohatí vás o mnohé zážitky a prežijete s ním nezabudnuteľné chvíle. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?